12. Turnaj v tradičnej lukostreľbe o pohár vojvodu Ctibora

Hrad Beckov - turnaj v lukostreľbe
S potešením vás pozývame na dvanásty Turnaj v tradičnej lukostreľbe o pohár vojvodu Ctibora.

Začiatok turnaja je plánovaný o 10:00. Turnaj je už tradične športovou udalosťou. Návštevníci sa nemusia obávať. Počas dňa budú prebiehať klasické prehliadkové okruhy so sprievodcom. Hrad si však budete môcť pozrieť aj samostatne a súčasne sledovať zápolenie lukostrelcov v dobových kostýmoch. Z dôvodu bezpečnosti však nebude pre bežných návštevníkov umožnený vstup do určitých priestorov, za čo sa vopred ospravedlňujeme. Z prehliadkového okruhu bude vyčlenená Veľká delová bašta, Západná bašta a hradná studňa. Prehliadkové okruhy so sprievodcom začínajú o 9.30 a každú nasledujúcu hodinu od hlavného pódia.

Novinkou bude zmenená trať s vylepšenými disciplínami. Súťažiacim, ale aj návštevníkom bude deň spríjemňovať skupiny Vrbovské Vŕby.

Na záver na vás čaká tradičná streľba z veže o pohár vojvodu Ctibora. Zaujímavosťou je aj špeciálna cena pre najlepší kostým lukostrelca.

Pár slov o organizácii turnaja:

Súťaží sa v nasledujúcich ktegóriách:
-Muži
-Ženy
-Juniori: od 12 do 17 rokov
-Minis: do 11 rokov vrátane

Podľa účasti rozdelení do nižšie uvedených kategórii podľa typu luku:
-Drevený luk: luk z prírodných materiálov, bez streleckého okna, môže byť aj lepený, výlučne bez použitia laminátu, alebo iných moderných prvkov, drevené šípy, prírodné operenie, hrot terčový, alebo úzky kovaný bodkin/tudor a pod…
-Jazdecký luk: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, bez streleckého okna, drevený šíp
-Tradičný luk: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, so streleckým oknom a drevenými šípmi. Bez odnímateľných ramien a bez použitia zameriavača, vypúšťača, alebo stabilizátora
-Moderný luk: luk bez zameriavača, vypúšťača a stabilizátora, ľubovoľný šíp

Turnaj organizuje Skupina tradičnej lukostrelby VRES.
Viacej informácií o súťaži https://www.facebook.com/events/318665121955956/

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.