Hradná svadba

Na Beckovskom hrade sa môžete aj zosobášiť a dodať pamätnému dňu nádych histórie, konkrétne v priestoroch obnovenej gotickej hradnej kaplnky.

V hradnej kaplnke je možné uzavrieť manželstvo civilným sobášom pod aktovkou miestneho matričného úradu. V prípade záujmu o hradnú svadbu preto treba dodržiavať nasledujúci postup:

  • Žiadosť o sobáš v hradnej kaplnke pošlite na mail kultura@hrad-beckov.sk. V žiadosti okrem preferovaného termínu obradu uveďte aj ďalšie požiadavky, či už ide o hudbu, detaily výzdoby alebo iné špecifiká.
  • My následne termín potvrdíme. V niektorých prípadoch sa môže totiž stať, že z technických alebo programových dôvodov nebude možné kaplnku uvoľniť, ale vo väčšine prípadov je tento krok jednoduchý a bezproblémový.
  • Následne treba kontaktovať beckovský matričný úrad na tel.č.: 032 77427 21, kde potvrdia voľný termín a dohodnú s Vami konkrétny čas a všetky potrebné náležitosti.
  • Potom o upresnenom dátume a čase informujete zase hrad a my Vám vystavíme nájomnú zmluvu.

Hotovo.

Základný nájom kaplnky je 200 € – ide o prenájom priestoru a zabezpečenie výzdoby v našej réžii, ktorú je, samozrejme, možné upraviť podľa Vašich predstáv.

Rovnako, ak by ste mali nejaké ďalšie špecifické požiadavky, veľmi radi Vám vyjdeme v ústrety. Stačí, ak ich uvediete v žiadosti.

Medzi špecifické služby, ktoré môže Beckovský hrad ponúknuť patrí napr. dobová či živá hudba, a taktiež donesenie obrúčok dravcom. Tie sa môžu odzrkadliť aj na cene nájmu.

foto: facebook/Martin Kraus Photography

 Priestory kaplnky umožňujú maximálne 50 hostí.

Kontakty:

Matričný úrad v Beckove:
tel. č.: 032 77427 21
mail: beckov@obec-beckov.sk

Rezervácie svadobných obradov a ďalšie informácie:
mail: kultura@hrad-beckov.sk

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.