Na hrade Beckov budú natáčať novú slovenskú rozprávku.

Naposledy o hrad a jeho okolie prejavili záujem filmári v roku 2020. Kanadská produkcia vtedy točila zábery seriálu Van Helsing pre streamovaciu službu Netflix. Aj tento rok sa bude na Beckove natáčať. Tentokrát sa bude jednať o slovenskú rozprávku Tri zlaté dukáty.

Natáčanie by nemalo výrazne obmedziť prevádzku hradu. Dňa 17. júla bude v poobedňajších hodinách pre verejnosť uzavretá na dolnom nádvorí časť pri Veľkej delovej bašte a zadnom technickom dvore. Od približne 15.00 do 18.00 sa návštevníci nedostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Za obmedzenie sa vopred ospravedlňujeme. Doobeda sa zase návštevníci nedostanú za hrad k tzv. „Oknu do minulosti“. V tomto čase sa budú točiť exteriéry za hradom.

Pôvodne rozprávka vznikala pod taktovkou režiséra Stanislava Párnického. Po jeho úmrtí ju dokončuje režisérka Mariana Čengel Solčanská. Tá má na svojom konte rozprávku Láska na vlásku, ale aj hity ako Slúžka, Sviňa alebo Únos.

Vo filme si zahrajú slovenskí, aj českí herci. Hlavnú rolu mladej Júlie si zahrá Katarína Krajčovičová. Natáčalo sa už na Oravskom hrade. Pokračovať by sa malo v skanzene v Zuberci a na Morave v Dolních Kounicích. Historický príbeh plný lásky, zápletky a mágie odvysiela RTVS už tento rok na Vianoce.