Letná nádielka kina na hrade Beckov pokračuje! A tento raz si za dve eurá budete môcť pozrieť až dva filmy.

Prvým z nich je dokument MERCÚŇ o známom tatranskom svišťológovi Pavlovi Ballovi. Portrét je venovaný jeho niekoľkodňovému čakaniu v extrémnych podmienkach v Žiarskej doline, kde by sa mali vyhrabať svište z nôr. Pri čakaní však Balla neohrozuje len chlad či zobúdzajúce sa medvede, ale predovšetkým nebezpečné lavíny, ktoré sa pravidelne v tejto oblasti a v tomto období vyskytujú. Toto všetko Ballo riskuje, pričom je otázne, či svište po krutej zime vo svojich norách nezamrzli.

Film Martina Jurzu, pôvodom z Beckova, získal Cenu Literárneho fondu na 14. MF horského filmu a dobrodružstva.

Nasledovať bude medzinárodne oceňovaný film TIEŇ JAGUÁRA od známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša. Štyria priatelia sa vybrali proti prúdu amazónskych riek na neistú cestu. Prešli cez tajomné pohorie Sierra Maigualida, ktorým okrem indiánov ešte nikto neprešiel. Dostali sa tak do ich sveta. Do sveta založeného na úcte k vlastnému spoločenstvu. Vďaka spiritualite sú prepojení s okolitou prírodou. Veria, že poškodiť prales znamená poškodiť samých seba. Jedni z posledných prírodných indiánov na tejto planéte prijali odvážlivcov do svojej osady a umožnili im spoznať a autenticky zachytiť jednoduchosť ich bytia a priniesť tak dôležité poznanie.
Sprievodné slovo bude mať známy slovenský cestovateľ a dobrodruh Peter „Becko“ Ondrejovič, ktorý sa výpravy zúčastnil a ktorý propaguje svoj rodný Beckov po celom svete.