Dátum/čas
Date(s) - 29/05/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Posledný májový víkend sa hrad opäť raz rozhorí!

Dúfajme, že len metaforicky – tento víkend totižto bude zameraný na hasičské zbory a požiare, keďže v máji má sviatok sv. Florián, patrón hasičov, a pripomíname si hneď 3 výročia požiarov v Beckove, ktoré hrad aj mestečko sužovali predovšetkým v 18. storočí.

Môžete sa tešiť na dva dobrovoľné hasičské zbory – z Beckova a zo Soblahova, ktoré predvedú svoju techniku (historické aj moderné hasiace prístroje, ručné striekačky). Rovnako sa môžete tešiť aj na storaké aktivity, ktoré preveria vašu zručnosť, silu aj zdatnosť  – od preliezok, lezeckej steny, hodu granátmi až po hasičský tréning. Zistíte, ako správne zakladať a hasiť požiar, ale aj to, koľko váži hasičská výstroj (na vlastnej koži).

Dobové hry, lukostreľba, remeselná výroba, prehliadky a čosi dobré pod zub sú už isto samozrejmosťou.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.