Dátum/čas
Date(s) - 07/08/2021
9:00 - 18:00

Kategórie


Počas rozprávkového víkendu na hrade Beckov sa môžete tešiť na divadelné predstavenia pre deti, ale aj na umenie sokoliarov s dravcami. Pre aktívnejších je tu potom pátracia hra za povesťami hradu Beckov.

Program:
11.00 Studená  rozprávka (Marionetové Divadlo pod hríbikom)
12.00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)
14.00 Janko Hraško (Marionetové Divadlo pod hríbikom)
15.00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)
16.00 Studená  rozprávka (Marionetové Divadlo pod hríbikom)
17.00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)

Studená  rozprávka  
K zimným radovánkam detí v  minulosti patrilo okrem kopy snehu veľa ľudových tradícií, ktoré vám priblížia naši kamaráti.  Spolu sa vyberieme  pozrieť aj tie zvieratká v lese, ktoré prerušili  zimný spánok a hľadajú si niečo pod zub.   A čo všetko sa skrýva pod tým mäkkým páperím – objavíme spoločne.

Janko  Hraško
Zo zeleného hrášku by mala byť  „iba“  dobrá  hrášková  polievka, abo hustá hrachová kaša.  Ale ako to už v rozprávkach  býva, aj z jedného malého hrášku  sa môže vykľuť veselý chlapček.  Rozveselí starkú, vie si zastať i robotu na poli, poteší svojho ňaňka,očarí kráľa ale svojou šikovnosťou a umom obmäkčí srdce roztopašnej  princeznej.  Za svoju dobrotu a statočnosť získa nielen ruku  princeznej ale premôže aj dávne prekliatie ….

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.