Finisáž úúú: Medzi vzduchom a napätím: Gordon Monahan (CA) – Piano Listening to Itself at Beckov Castle
Zakúpte si vstupenky online
Zakúpte si vstupenky online
Zakúpte si vstupenky online
Finisáž úúú: Medzi vzduchom a napätím: Gordon Monahan (CA) – Piano Listening to Itself at Beckov Castle
KEDY: 26. júna 2026, 19:00KDE: Hrad BeckovVSTUP: 7 €, vstup v rámci podujatia Beckovské hudobné večery, online na https://rezervace-svk.colosseum.eu/?mrsid=17
PROGRAM:19:00 recitál Andrej Gál20:00 finisáž Piano Listening to Itself at Beckov Castle
Finisáž s komentovanou prehliadkou bude spojená s prvým koncertom novej hudobnej série Beckovské hudobné večery, ktorých dramaturgom Fero Király. Hrad Beckov sa stal domovom pre staré koncertné krídlo. Klavír, položený na najvyššej hradnej terase, sa v inštalácii mení z nástroja na zvukový objekt. S hradnými múrmi ho spájajú desiatky metrov napnutých strún. Keďže je hrad široko ďaleko najveternejším miestom, na jednej strane ich rozoznieva vietor a prostredníctvom malých motorčekov sa do nástroja prenášajú dekomponované klavírne nahrávky skladateľov Henryho Cowella a Nepomuka Hummela. Vzniká spontánna akustická kompozícia, v ktorej sa klavírna hudba prelína s atmosférickýmiharmóniami.
*Beckovské hudobné večery - Andrej Gál
Violončelový recitál popredného slovenského violončelistu Andreja Gála. Čaká vás hudobný večer v podaní jedného z najvýraznejších slovenských interpretov súčasnosti a podtitulom solo violončelo od Bacha po jazz.
J. S. Bach - Suita pre sólo violončelo G dur BWV 1007G. Crumb - Sonáta pre sólové violončelo (1955)R. Berger - Dolcissimo (2016)M. Summer - Julie-O (1988) Barriera