Info o hrade

Beckovský hrad je opradený množstvom legiend. Je miestom s osobitou atmosférou. Miestom, ktoré spája. Zažite históriu hradu na vlastnej koži. Množstvo prevažne víkendových programov Vás prevedie stredovekom zosobneným vojvodom Stiborom zo Stiboríc, ktorý patril k najvýznamnejším šľachticom na dvore kráľa a cisára Žigmunda Luxemburského. Bol dobrý diplomat, vojvodca a stelesňoval ideál rytierstva danej doby. Alebo sa preneste do renesancie v podaní rodu, ktorý hrad vlastnil asi najdlhšie a to do obdobia Banfiovcov.

Hrad Beckov

Zapojte všetky svoje zmysly. Zážitok z hradu osloví Vaše chute v podaní dobovej kuchyne počas podujatí alebo dobrej kávy, prípadne v lete studeného nápoja podávaného v hradnej kaviarni. Náš prístup je zameraný aj na interaktivitu, preto sa snažíme, aby ste si čo najviac vecí mohli aj vlastnoručne vyskúšať. Ako to už býva a bývalo v minulosti k hradom, kde vládol vždy čulý ruch patrila aj hudba. V konečnom dôsledku cítiť a vidieť históriu je možné u nás na každom kroku. Šiestym zmyslom je potom Váš pozitívny zážitok.

Hrad Beckov - banner

Viacej informácií o hrade a podujatiach a ponúkaných produktoch si môžete pozrieť na stránke www.hrad-beckov.sk alebo nás priamo sledovať na našej facebookovej stránke.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kolektív hradu Beckov.

Otváracie hodiny hradu

MÁJ – SEPTEMBER

každý deň 9.00 – 18.00 h

Dôležité informácie

Posledný vstup je vždy 30 minút pred zatvorením hradu.