Prístup

Obec Beckov sa spolu s rovnomenným hradom nachádza na strednom Považí v Trenčianskom kraji, približne 8 km severovýchodne od Nového Mesta nad Váhom.

Doprava autom a parkovanie

K obci sa v súčasnosti najrýchlejšie dostanete po diaľnici D1 Bratislava – Žilina, z ktorej zídete pri Novom Meste nad Váhom na cestu č. 515 pokračujúcu východným smerom do Rakoľúb. Tam sa napojíte na cestu č. 507 smerujúcu do Trenčína, ktorou sa po 3 km dostanete priamo do obce Beckov.

Cesta č. 507 spájajúca Beckov a Trenčín.

Silueta hradnej zrúcaniny bude pritom viditeľná už z diaľnice a následne počas celej cesty až do obce. Po dosiahnutí Beckova odbočíte z cesty č. 507 doprava na vydláždené Trojičné námestie, v ktorého okolí môžete využiť dostupné parkovacie plochy.

Peší prístup

Turisti sa k hradu dostanú len peši, pre motorizované vozidlá platí zákaz vjazdu. Peší prístup sa začína na východnom konci námestia so súsoším Najsvätejšej Trojice. Úzka ľavotočivá cesta vedúca popri kostole sv. Štefana kráľa sa zarezáva do svahu medzi časťami židovského cintorína a pohodlným stúpaním vás dovedie ku križovatke. Odbočením vľavo sa po vydláždenej ceste dostanete k hradu. Od obecného námestia po pokladňu prejdete peši za približne 5 minút. K hradu vedie asfaltová cesta s bezbariérovým prístupom. 

Verejná doprava

Turisti cestujúci vlakom môžu vystúpiť na železničnej stanici v Novom Meste nad Váhom (10 km), v Trenčíne (19 km) alebo aj v kúpeľnom mieste Piešťany (32 km). Odtiaľ sa do Beckova dostanete prímestskými autobusmi podľa platného cestovného poriadku. Vystúpiť môžete na zastávke Beckov – OÚNZ alebo Beckov – ZŠ, ktoré sú od hradu vzdialené približne rovnako, a hore sa dostanete sa do 10 minút.

Turistické a cyklistické trasy

Na prístup k hradu môžete využiť aj okolité turistické a cyklistické trasy. Viac informácií o dostupných trasách nájdete tu: www.oma.sk.

GPS súradnice hradu Beckov

N48°47’26“ E17°53’54“
(48.79091585, 17.8981671561712)

Hradné zvesti

Od soboty 30. mája 2020 sa v areáli hradu začínajú organizované prehliadky so sprievodcom. Žiadame vás, aby ste dodržiavali aktuálne platné bezpečnostné nariadenia spojené s novým koronavírusom. Zároveň je pre vás pripravená aj nová výstava s názvom Erbovné beštie.