Služby

Videoprojekcia a ozvučenie

Hrad Beckov ponúka širokú škálu kultúrnych podujatí, súčasťou ktorých je kvalitná zvuková aj audiovizuálna technika. Väčšina akcií sa koná v priestoroch dolného nádvoria, kde sa nachádza pódium s mixpultom, reproprosúpravy aj mikrofóny. Vychutnať si tu tak môžete rôzne divadelné aj hudobné programy či spoločenské podujatia. Mimoriadny akustický zážitok ponúka aj hradná kaplnka v hornom hrade, kde sa konávajú odborné prednášky, prezentácie i menšie komorné koncerty. Veľkej obľube sa dlhodobo teší aj večerný biograf, ktorý si môžete pozrieť na rozmernom elektrickom plátne vďaka modernej videoprojekcii, ktorá umocňuje atmosféru letného kina na hrade.

Predajňa suvenírov

V domčekoch na dolnom nádvorí hradu nájdete aj útulnú predajňu suvenírov. Väčšina výrobkov pochádza od slovenských remeselníkov a ich kúpou podporíte nielen poctivú slovenskú ručnú tvorbu, ale najmä šikovných ľudí.

Hradná čitáreň

V priestoroch horného hradu objavíte aj hradnú knižnicu, kde si môžete knihy prečítať. Môžete si ich však vziať aj domov, aby vám robili radosť, alebo môžete priniesť aj svoje vlastné knihy pre iných návštevníkov. Príspevok za knihy je dobrovoľný a ide na rekonštrukciu hradu.

Hradný bufetík

Počas vybraných podujatí sa môžete občerstviť aj v hradnom bufetíku. V letných mesiacoch vás určite potešia alko aj nealko nápoje či zmrzlina, v tých chladnejších zas dobrá kávička. Môžete si tu vychutnať hotové jedlá, ale aj domáce koláče či vafle.

Hygienické zariadenia

V hospodárskych budovách na dolnom nádvorí nájdete moderné hygienické zariadenia vrátane toaliet pre hendikepovaných s bezbariérovým prístupom. V tejto miestnosti sme zároveň umiestnili aj vyklápací prebaľovací pult (pozn. jeho maximálna nosnosť je 15 kg) a stoličku na dojčenie, ktoré môžu návštevníci v súkromí využiť.

Otváracie hodiny hradu

Zima sa už s najväčšou pravdepodobnosťou skončila, a preto sme sa rozhodli otvoriť hrad už počas jarných prázdnin od 24.2. do 28.2. v čase od 10:00 do 15:00.
Nasledovne v dňoch od 29.2. do 1.3. a počas ďalších marcových víkendov bude hrad pre návštevníkov otvorený v čase od 9:00 do 17:00.
Posledný vstup je 30 minút pred zatvorením hradu.