Služby

Predajňa suvenírov

V domčekoch na dolnom nádvorí hradu nájdete aj útulnú predajňu suvenírov. Väčšina výrobkov pochádza od slovenských remeselníkov a ich kúpou podporíte nielen poctivú slovenskú ručnú tvorbu, ale najmä šikovných ľudí.

Hradná čitáreň

V priestoroch horného hradu objavíte aj hradnú knižnicu, kde si môžete knihy prečítať. Môžete si ich však vziať aj domov, aby vám robili radosť, alebo môžete priniesť aj svoje vlastné knihy pre iných návštevníkov. Príspevok za knihy je dobrovoľný a ide na rekonštrukciu hradu.

Hradný bufetík

Počas vybraných podujatí sa môžete občerstviť aj v hradnom bufetíku. V letných mesiacoch vás určite potešia alko aj nealko nápoje či zmrzlina, v tých chladnejších zas dobrá kávička. Môžete si tu vychutnať hotové jedlá, ale aj domáce koláče či vafle.

Hygienické zariadenia

V hospodárskych budovách na dolnom nádvorí nájdete moderné hygienické zariadenia vrátane toaliet pre hendikepovaných s bezbariérovým prístupom. V tejto miestnosti sme zároveň umiestnili aj vyklápací prebaľovací pult (pozn. jeho maximálna nosnosť je 15 kg) a stoličku na dojčenie, ktoré môžu návštevníci v súkromí využiť.

Oznamy

VOĽNÁ PRACOVNÁ POZÍCIA