Dátum/čas
Date(s) - 10/04/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Program:

11:00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)
14:00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)
16:00 sokoliarske vystúpenie (Falconarii)

Apríl sa nesie v znamení bláznov a vtáctva, a preto aj na Beckove prvý aprílový víkend strávite v spoločnosti šaša Becka, dvorného blázna pána Stibora zo Stiboríc a Beckova a sokoliarov – tí svoje umenie predvedú na pódiu počas celého víkendu.

Šašo Becko má však už hľadania, strácania aj vlastnenia pokladu plné zuby, a preto túto šarmantnú činnosť prenechal Vám – tento víkend teda budete musieť dokázať splnením nadmieru komplikovaných úloh, či ste hodný titulu lovca pokladov.

A okrem toho ako vždy remeselné stánky, lukostreľba, komentovan prehliadky hradu a iné zábavnosti.

Hradné zvesti

Hradné brány sú pre verejnosť otvorené denne od 9.00 do 18.00 (posledný vstup o 17.30). Viacej informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.