Dátum/čas
Date(s) - 25/06/2022 - 26/06/2022
9:00 - 0:00

Kategórie


Už piatykrát sa hrad Beckov rozoznie údermi kováčskych kladív a plameňom vyhní.
Príďte sa presvedčiť, že tradícia kováčstva nevymrela, že žiara ohňa a plastickosť železa stále dokáže učarovať mnohým. Na úspechy predchádzajúcich ročníkov nadviažeme i tento rok. Počas kováčskych dní na hrade Beckov sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že i dnes majú kováčski majstri šikovné ruky. Môžete si pozrieť ukážky kováčskych výrobkov a sledovať majstrov priamo pri práci.
Ale najmä, kováčske remeslo si budete, či už ste deti alebo dospelí, môcť vyskúšať aj na vlastnej koži – či už pôjde o ťahanie mechov alebo samotné kutie.
Na hrade v sobotu nájdete štyri kováčske dielne, v ktorých budú kuť majstri kováči a jednu dielňu, v ktorej sa budú môcť učiť kovať návštevníci – dospelí aj deti.
Silu si overíte pri ťahaní kováčskymi mechmi a hode nákovou a presnosť zas pri hode podkovami. Okrem toho budete môcť súťažiť v kovaní – na jeden náhrev sa pokúsiť vytiahnuť čo najdlhší železný špic za asistencie kováča.
V týchto disciplínach – hod nákovou a podkovami a ťahanie špicu – budete môcť súťažiť aj o ceny (o 13:00 a 15:00).
Na hornom hrade okrem toho nájdete viacerých hier a nebude chýbať ani dobrý guláš a lukostreľba.
Tento rok sa môžete tešiť aj na večerný program – okrem rozpálených vyhní to budú večerné prehliadky hradu. Kujeme až do noci!
Podujatie je realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.