Dátum/čas
Date(s) - 22/04/2019
9:00 - 18:00

Kategórie


Sviatky Veľkej noci budú na hrade Beckov opäť veselé a zábavné. Množstvo aktivít, ktoré sme pripravili, vám istotne spríjemnia tieto dni.

K príchodu jari patria pestré farby, a preto treba nájsť tri rôznofarebné vajíčka, ktoré sme ukryli v zákutiach hradných múrov. Tie si potom môžete vymeniť za sladkú odmenu.

Tento rok sme do tohto podujatia zahrnuli aj akciu „História, ktorá nás spája“, do ktorej sú zapojené hrady Beckov aj Čachtice. Preto si budete môcť vyskúšať hru „Staň sa kráľovským poslom“ a môžete napísať veľkonočný odkaz, ktorý keď prenesiete na Čachtický hrad (alebo opačne), získate dračie čokoládové vajíčko.

Nie je to však zďaleka všetko. Pre starších, ale aj pre deti sme pripravili pátraciu hru s tajničkou „Katarínine veľkonočné tajomstvo“. Mladá dedička Stibora ml. nedopatrením rozbila svoju najkrajšiu kraslicu. Nevediac o tom, jednotlivé úlomky sa jej vytratili z košíčka niekde na hrade. Pomôžte jej tieto úlomky pohľadať a poskladajte z indícií, ktoré na nich nájdete, veľkonočné tajomstvo.

Medzi sprievodnými aktivitami sú pre vás pripravené dielničky, vymaľovávanie omaľovánok, výstava kraslíc z UĽUV, budeme pliesť korbáče, k dispozícii bude aj maľovanie na tvár a deti určite potešia zvieratká, ktoré k príchodu jari a k sviatkom Veľkej noci patria.

V pondelok trošku netradične budeme tvoriť rôzne veľkonočné kreácie s farebnými kockami zo stavebnice LEGO (Kreativo Trenčín).

Chutnou bodkou za príjemným dňom potom môže byť aj ochutnávka Kráľovskej čokolády, pochutnanie si na podpecníkoch alebo skvelých koláčoch.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!