Dátum/čas
Date(s) - 28/08/2020
20:00 - 22:00

Kategórie


Letnú filmovú jazdu na hrade Beckov zakončí dokument Afrika na pionieri (2019) od Mareka Slobodníka.

Všetko to začalo nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili na pionieroch prvýkrát na cestu okolo Slovenska. Každým rokom sme toho chceli vidieť viac, a tak sme si pomaly plnili sny. Po deviatich rokoch sa nám na pionieroch podarilo prejsť naprieč celým africkým kontinentom a z našej doposiaľ najnáročnejšej cesty natočiť celovečerný film. Zažite s nami nekonečný pocit slobody, ale aj náročné a nebezpečné situácie, v ktorých sme sa často ocitli. Zamrznutou Európou vás prenesieme až do Afriky, kde na nás čakalo 45-stupňové peklo v Sudáne, nekonečné púšte s prázdnymi nádržami, tlačenie motoriek do vysokých hôr v Etiópii, nádherné pláže Mozambiku, ale aj nebezpečný boj so zákernou maláriou. 5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15-tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

Taký je prvý slovenský motorkársky Road Movie piatich Slovákov, ktorý vás prevedie naprieč celým africkým kontinentom.

Obľúbený Hradný biograf na dolnom nádvorí hradu Beckov poskytuje jedinečný priestor, jedinečné zážitky a jedinečné kino. Hrad bude pre verejnosť otvorený od 20:00, pričom na dolnom nádvorí nájdete aj bufet s občerstvením. Premietať sa začne o 20:30.

Cena vstupného je 2,50 € a vstupenku si môžete zakúpiť buď na mieste, alebo v predpredaji cez náš on-line predaj vstupeniek.